Zaznacz stronę

Wielu z was zastanawia się kiedy najlepiej poszukać wymarzonego fotografa, czy operatora kamery. Jeżeli znaleźliście ciekawą ofertę, która spełnia wasze wymagania, to rezerwujcie czym prędzej.

Jeżeli jest to okres „gorący” na śluby, czyli czerwiec-sierpień, to najlepiej zarezerwować sobie termin 1,5-2 lata przed ślubem. Z uwagi na ograniczoną liczbę sobót i najbardziej oblegane miesiące, jest to czas, który pozwoli wam zapewnić sobie obsługę na tym poziomie, na którym chcecie ją mieć.

Większość dobrych fotografów i operatorów kamer takie miesiące mają zaklepane z dużym wyprzedzeniem, dlatego też warto skorzystać z tejże rady 🙂

Z innymi miesiącami jest nieco prościej, a najłatwiej znaleźć obsługę na piątek i tutaj nie potrzeba długiego okresu wyprzedzenia. Spokojnie znajdziemy wykonawcę nawet 3-4 miesiące przed weselem. Dobrym zwyczajem jest szukanie i załatwianie takich spraw na spokojnie, zatem warto sobie dać na to trochę czasu.

Jaki jest plus rezerwacji z dużym wyprzedzeniem czasowym? Cena z dnia podpisania umowy. Zatem jeśli podpiszemy umowę dwa sezony wcześniej, niż w przypadku, gdy zrobilibyśmy to w tym samym roku, to prawdopodobnie zyskamy kilkaset złotych i będziemy mieli lepsza jakość usługi.

Doświadczony fotograf, czy operator, ciągle się kształci, uczy, bierze udział w warsztatach, dokupuje, wymienia sprzęt na lepszy wpływając tym samym na finalny materiał i zwiększając jego jakość.